Výbava do manželstva a čo s ňou

Čo je bezpečie v manželstve? Manželstvo „žili šťastne, kým nezomreli“? Bez hádok? Bez problémov a kríz? Každý po svojom podľa predstáv spred sobáša? S úsmevom by podobné otázky kládli asi práve dlhoroční manželia, ktorých láska prešla zo zamilovania do hlbokého vzájemného puta. Akokoľvek si ktokoľvek manželské bezpečie predstavuje či praje, niečo so sebou do manželstva spred svadby doniesol.

Čo sme si priniesli do manželstva, akú výbavu? Prispieva v našom vzťahu k bezpečiu či ku korózii? My rodičia, starí rodičia, single-príbuzní… sme zodpovední aj za to, aké veno ukladáme do vnútra detí tým, ako žijeme. Do veľkej miery s tým ony vstupujú do svojich manželstiev. Čo s tým? Slovo bezpečie tú otázku priam ponúka.

Prinášame Vám inšpiratívne zamyslenie p. Katky na tému Bezpečne v manželstve spolu s povzbudivým skutočným príbehom.

Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dúšok myšlienok overených časom. Prajeme príjemné počúvanie.

Otázky (si) stále kladiem a hľadám na ne odpovede, hoci s manželom, jediným z celého sveta, žijeme spolu 55 a pol roka. Pán Boh nám daroval troch synov, osem vnúčat, jednu pravnučku. Do našej rodiny s malými deťmi pridal väčšie dieťa z detského domova. To obdobie nás obohatilo o mnohé životné odpovede.

Katka Roháčková autorka knihy Pole ružovej príťažlivosti

 

Písomný prepis – Výbava do manželstva si môžete stiahnuť TU.

Písomný prepis príbehu pani Janky a Jozefa si môžete stiahnuť TU.

Hlavný organizátor

 

Výstava fotografií

Výstava víťazných fotografií z fotosúťaže  manželských príbehov 2022 bude v priestoroch Podtatranského osvetového strediska v Poprade v termíne 20.05.2022 – 30.06.2022. Všetky informácie nájdete TU.

Pieseň “Ktosi ma volá” bola zložená a venovanú špeciálne pre Národný týždeň manželstva .

Autor: SKYVA

❄ ZIMNÁ VÝZVA S NTM ❄

Zaujali sme …

NTM Prešov má podcast! Nájdete nás na Spotify.

Bližšie informácie o zamyslení p. Katky Rohačkovej.


Čo je to NTM

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína.

O celoslovenskej kampani sa viac dozviete na stránke www.ntm.sk (nájdetu tu zoznam podujatí vrámci celého Slovenska; videá, články o manželstve; predstavenie témy tohto ročníka …).

Viete, že NTM 2020 bolo jubilejným 10-tym ročníkom NTM na Slovensku? A viete, že za týchto 10 rokov index rozvodovosti na Slovensku klesol o 17% (zo 48% v r.2009 na 31% v r.2018)?

Pozrite si rozhovor s dobrovoľníkmi NTM v archíve TV LUX, ako to vyzerá počas NTM v Prešove a Košiciach.

Aktualizované podmienky spracovania osobných údajov 23.01.2021.