Čo je bezpečie v manželstve? Manželstvo „žili šťastne, kým nezomreli“? Bez hádok? Bez problémov a kríz? Každý po svojom podľa predstáv spred sobáša? S úsmevom by podobné otázky kládli asi práve dlhoroční manželia, ktorých láska prešla zo zamilovania do hlbokého vzájemného puta. Akokoľvek si ktokoľvek manželské bezpečie predstavuje či praje, niečo so sebou do manželstva spred svadby doniesol.

Čo sme si priniesli do manželstva, akú výbavu? Prispieva v našom vzťahu k bezpečiu či ku korózii? My rodičia, starí rodičia, single-príbuzní… sme zodpovední aj za to, aké veno ukladáme do vnútra detí tým, ako žijeme. Do veľkej miery s tým ony vstupujú do svojich manželstiev. Čo s tým? Slovo bezpečie tú otázku priam ponúka.

Prinášame Vám inšpiratívne zamyslenie p. Katky na tému Bezpečne v manželstve spolu s povzbudivým skutočným príbehom.

Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dúšok myšlienok overených časom. Prajeme príjemné počúvanie.

Otázky (si) stále kladiem a hľadám na ne odpovede, hoci s manželom, jediným z celého sveta, žijeme spolu 55 a pol roka. Pán Boh nám daroval troch synov, osem vnúčat, jednu pravnučku. Do našej rodiny s malými deťmi pridal väčšie dieťa z detského domova. To obdobie nás obohatilo o mnohé životné odpovede.

Katka Roháčková autorka knihy Pole ružovej príťažlivosti

 

Písomný prepis – Výbava do manželstva si môžete stiahnuť TU.

Písomný prepis príbehu pani Janky a Jozefa si môžete stiahnuť TU.