ntm_pas
 

Cieľom Národného týždňa manželstva je povzbudiť ľudí a pomôcť im v budovaní svojho manželstva, pretože to stojí za to. Richard Kane, zakladateľ NTM, povedal, že „je to dobrá príležitosť pre dobrých ľudí, aby robili dobré veci.“

Počas NTM chceme dať manželom, cez rôznorodé podujatia, príležitosť oceniť, posilniť, prehĺbiť, ale aj dať do poriadku svoje manželstvo, jednoducho ich povzbudiť k tomu, aby na svojom manželstve priebežne pracovali.

 

Ak je manželstvo zručnosťou, tak sa staňme zručnými!

 

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína. Na Slovensku NTM prebieha od roku 2011. Cieľom Národného týždňa manželstva je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Národný týždeň manželstva vytvára priestor, v ktorom si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosťou, ale vzťahom, ktorý by sme mali rozvíjať.

 

Národný týždeň manželstva nie je politicky, ani nábožensky, zameranou iniciatívou, pričom je však otvorená spolupráci aj s politickými a náboženskými zoskupeniami zameranými na podporu manželstva.