Čo je NTM

NTM-2021_web

 

Náš príbeh ….


Cieľom Národného týždňa manželstva je povzbudiť ľudí a pomôcť im v budovaní svojho manželstva, pretože to stojí za to. Richard Kane, zakladateľ NTM, povedal, že „je to dobrá príležitosť pre dobrých ľudí, aby robili dobré veci.“

 

Počas NTM chceme dať manželom, cez rôznorodé podujatia, príležitosť oceniť, posilniť, prehĺbiť, ale aj dať do poriadku svoje manželstvo, jednoducho ich povzbudiť k tomu, aby na svojom manželstve priebežne pracovali.


Ak je manželstvo zručnosťou, tak sa staňme zručnými!


Národný týždeň manželstva sa bude konať od 08. do 14. februára 2021.

 

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína. Už desiaty krát bude prebiehať aj na Slovensku. V Prešove sa snažíme šíriť tieto myšlienky šiesty ročník.


 

Cieľom Národného týždňa manželstva je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka.

 

Národný týždeň manželstva vytvára priestor, v ktorom si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosťou, ale vzťahom, ktorý by sme mali rozvíjať.


 

Národný týždeň manželstva nie je politicky, ani nábožensky, zameranou iniciatívou, pričom je však otvorená spolupráci aj s politickými a náboženskými zoskupeniami zameranými na podporu manželstva.

Hlavný organizátor

 

NTM začína o

OZNAM

HĽADÁME POSILY DO TÍMU!

Koordinačný tím NTM Prešov oznamuje, že s otvorenou náručou prijíma do svojich radov nových členov. Podmienkou je ochota priložiť ruku k dielu podpory manželstiev v našom meste (kraji).

Ak máte chuť nakuknúť za oponu príprav NTM v Prešove, či akokoľvek podporiť myšlienku NTM vo vašom okolí prosím napíšte nám na ntmpresov@gmail.com, alebo kontaktujte nás na Facebooku.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás!

Výstava fotografií

Výstava víťazných fotografií z fotosúťaže  manželských príbehov 2020 bude v priestoroch Okresnej knižnice D. Gutgesela v Bardejove v termíne 01.01.2021 – 31.01.2021. Všetky informácie nájdete TU.

Čo je to NTM

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína.

O celoslovenskej kampani sa viac dozviete na stránke www.ntm.sk (nájdetu tu zoznam podujatí vrámci celého Slovenska; videá, články o manželstve; predstavenie témy tohto ročníka …).

Viete, že NTM 2020 bolo jubilejným 10-tym ročníkom NTM na Slovensku? A viete, že za týchto 10 rokov index rozvodovosti na Slovensku klesol o 17% (zo 48% v r.2009 na 31% v r.2018)?

Pozrite si rozhovor s dobrovoľníkmi NTM v archíve TV LUX, ako to vyzerá počas NTM v Prešove a Košiciach.

NTM 10 rokov na Slovensku

Aktualizované podmienky spracovania osobných údajov 23.01.2021.