V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu (KOCR) “Severovýchod Slovenska” Vás pozývame zapojiť sa do kampane Zimná výzva, ktorej cieľom je ukázať turistický potenciál Prešovského kraja svojim návštevníkom.


Vŕzgajúci sneh pod topánkami, vyštípané líca od chladu, skrehnuté ruky, zarosené okuliare, námraza na brade. Už ani ty sa nevieš dočkať tretej edície projektu Zimná výzva? Máš sa na čo tešiť, pretože zima bude tento rok poriadne tuhá.

Opäť na teba čakajú skvelé tipy na zimnú turistiku s novými lokalitami, o ktorých si snáď ani nepočul. Výstupy sú rozdelené podľa stupňa náročnosti (easy, medium, hard). Garantujeme ti, že pri tých najnáročnejších sa poriadne zapotíš. Do Zimnej výzvy sú tento rok zapojené aj všetky lyžiarske strediská v Prešovskom kraji a vybrané podujatia, ktoré nájdeš na stránke www.severovychod.skPočas trvania projektu budú odhalené aj tzv. bonusové lokality.

KOCR Severovýchod Slovenska venuje každému, kto prejde minimálne päť miest, milý darček v podobe rukavíc, v prípade desiatich lokalít to budú podložky na sedenie a za všetkých pätnásť multifunkčná turistická sada. Navyše každý, kto prejde všetky lokality, bude zaradený do žrebovania o turistické topánky BOSP. 

Kampaň Zimná výzva bude prebiehať od 17. decembra 2022 do 19. marca 2023. Kompletné pravidlá súťaže sú dostupné na stránke www.severovychod.sk

Čo je nové?

Tento rok nahrádza funkciu nálepky odznak. Preto je v prvom rade dôležité, aby si sa ZAREGISTROVAL, na základe čoho Ti KOCR odošle špecifický odznak. Odznak si následne pripni na akýkoľvek druh oblečenia alebo ruksak, ktorý s tebou absolvuje všetky lokality navštívené počas kampane, pretože sa s ním budeš fotiť pri vrcholovej tabuľke, smerovníku, resp. na mieste, na ktorom bude možné lokalitu jednoznačne rozpoznať. 

Po minulom roku sa aj tohtoročná edícia Zimnej výzvy nesie (aj) v duchu Národného týždňa manželstva. Manželia, ktorí sa zaregistrujú na www.ntmpo.sk a nahrajú 1 fotografiu so svojou polovičkou z niektorej lokality Zimnej výzvy 3 do 19.03.2023, majú šancu vyhrať ďalšie skvelé ceny od NTM.

Zoznam cien a presné pravidlá súťaže “Zimnej výzvy s NTM” nájdete TU.