Zimná výzva 2

V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu (KOCR) “Severovýchod Slovenska” Vás pozývame zapojiť sa do kampane Zimná výzva, ktorej cieľom je ukázať turistický potenciál Prešovského kraja svojim návštevníkom.

Tento ročník má prívlastok Expedícia Severovýchod Slovenska, keďže do kampane sú zapojené aj menej známe turistické lokality. 15 miest v rámci Prešovského kraja je rozdelených do troch kategórii podľa náročnosti (easy, medium, hard). Počas trvania projektu budú odhalené aj tzv. bonusové lokality.

KOCR Severovýchod Slovenska venuje každému, kto prejde minimálne päť miest, milý darček v podobe čelenky, v prípade desiatich lokalít to budú pohodlné ponožky a za všetkých pätnásť multifunkčná šatka (buffka). Navyše každý, kto prejde všetky lokality, bude zaradený do žrebovania o turistické topánky BOSPKOCR Severovýchod Slovenska umiestnila na všetky miesta zahrnuté v “Zimnej výzve 2″ jedinečnú nálepku. 

Kampaň Zimná výzva bude prebiehať od 20. decembra 2021 do 20. marca 2022. Kompletné pravidlá súťaže sú dostupné na stránke www.severovychod.sk

Tohtoročná edícia Zimnej výzvy sa nesie aj v duchu Národného týždňa manželstva (NTM). Manželia, ktorí sa zaregistrujú tiež aj na www.ntmpo.sk a nahrajú 1 fotografiu so svojou polovičkou z niektorej lokality Zimnej výzvy do 06.02.2022, majú šancu vyhrať ďalšie skvelé ceny od NTM.

Zoznam cien a presné pravidlá súťaže “Zimnej výzvy s NTM” nájdete TU.

Formulár na prihlásenie sa do súťaže “Zimná výzva s NTM”


Hlavný organizátor

 

NTM začína o

Celý minuloročný program NTM v Prešove nájdete v archíve bodka.tv 🙂

VÝBAVA DO MANŽELSTVA

Prinášame Vám inšpiratívne zamyslenie p. Katky na tému Bezpečne v manželstve spolu s povzbudivým skutočným príbehom p. Janky a Jozefa.

Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dúšok myšlienok overených časom. Prajeme príjemné počúvanie.

Výbava do manželstva – písomný prepis (autor: K. Roháčková)

príbeh pani Janky a Jozefa – písomný prepis (autori: Janka a Jozef)

OZNAM

HĽADÁME POSILY DO TÍMU!

Koordinačný tím NTM Prešov oznamuje, že s otvorenou náručou prijíma do svojich radov nových členov. Podmienkou je ochota priložiť ruku k dielu podpory manželstiev v našom meste (kraji).

Ak máte chuť nakuknúť za oponu príprav NTM v Prešove, či akokoľvek podporiť myšlienku NTM vo vašom okolí prosím napíšte nám na ntmpresov@gmail.com, alebo kontaktujte nás na Facebooku.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás!


Čo je to NTM

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína.

O celoslovenskej kampani sa viac dozviete na stránke www.ntm.sk (nájdetu tu zoznam podujatí vrámci celého Slovenska; videá, články o manželstve; predstavenie témy tohto ročníka …).

Viete, že NTM 2020 bolo jubilejným 10-tym ročníkom NTM na Slovensku? A viete, že za týchto 10 rokov index rozvodovosti na Slovensku klesol o 17% (zo 48% v r.2009 na 31% v r.2018)?

Pozrite si rozhovor s dobrovoľníkmi NTM v archíve TV LUX, ako to vyzerá počas NTM v Prešove a Košiciach.

Aktualizované podmienky spracovania osobných údajov 23.01.2021.