Národný týždeň manželstva 2021

NTM 2021 v znamení témy:  Bezpečne v manželstve

NTM 2021 skončil v nedeľu 14.02.2021. Tento ročník NTM (ako nakoniec skoro všetko) bol iný. Iste ste si to všimli 🙂

Prvýkrát ste mali možnosť nastaviť si Manželský budíček, fotosúťaž prebiehala len v on-line priestore a program NTM sa preniesol do vašich obývačiek.

Preto si dovoľujeme Vás požiadať o vyplnenie krátkeho dotazníka  spätnej väzby, ktorý nám pomôže nasmerovať naše ďalšie snaženie pri prípravách NTM v Prešove/PSK, a aby nasledujúci ročník mohol byť zas o niečo lepší.

Ďakujeme.

 

 

Hoci si to možno neuvedomujeme, v živote sa rozhodujeme tak, aby sme sa vyhli ohrozeniu a cítili bezpečne. Zamykáme dvere a cenné veci, v aute používame bezpečnostné pásy, v noci sa vyhýbame tmavým a opusteným miestam, pri lezení vo výškach používame istenie, na plavbu v neistých vodách sa nevyberieme bez záchranného kolesa…

A celkom prirodzene a podvedome sa túžime cítiť bezpečne aj v manželstve. Už keď si pri sobáši sľubujeme “neopustím ťa ani v šťastí ani v nešťastí, ale budem ťa milovať, starať sa o teba a vážiť si ťa”, vyjadrujeme túto túžbu a tiež odhodlanie prispieť k tomu, aby to naše manželstvo bolo bezpečným miestom. No sobášom to len začína a my často drobnými rozhodnutiami tvoríme v našej rodine viac či menej bezpečné prostredie.

Niekedy možno nevedomky náš vzťah ohrozujeme. Kritikou, nespokojnosťou, egoizmom alebo “len” ľahostajnosťou sa dostávame do nebezpečných vôd… Vtedy je dobré siahnuť po záchrannom kolese – a to môže mať rôznu podobu. Môže to znamenať rozhodnúť sa byť vďačný za svojho partnera a všetko, čo pre mňa robí; môže to znamenať premýšľať nad tým, čo by ho potešilo a urobiť to preňho; niekedy to môže znamenať vedome sa rozhodnúť pestovať priateľstvo; inokedy uznať, že som to pokazil a požiadať o odpustenie…

V manželstve nemusíme byť dokonalí, aby mohlo byť bezpečným miestom… A keď sa cítime v bezpečí, otvárame svoje srdcia a dochádza k blízkosti, po ktorej tak túžime!

Ak sa vám myšlienka Národného týždňa manželstva v Prešove páči a prajete si jej ďalší rozvoj, môžete tento projekt podporiť aj finančne.
 
QR

Kampaň môžete podporiť akoukoľvek sumou prostredníctvom QR kódu alebo prevodom na číslo účtu: SK09 8330 0000 0029 0157 4123 a do poznámky pre prijímateľa uviesť “Národný týždeň manželstva”.

ĎAKUJEME, že aj s vašou pomocou môže byť kampaň na podporu manželstva  pripravovaná stále lepšie a príťažlivejšie! 

Hlavný organizátor

 

Výstava fotografií

Výstava víťazných fotografií z fotosúťaže  manželských príbehov 2022 bude v priestoroch Podtatranského osvetového strediska v Poprade v termíne 20.05.2022 – 30.06.2022. Všetky informácie nájdete TU.

Pieseň “Ktosi ma volá” bola zložená a venovanú špeciálne pre Národný týždeň manželstva .

Autor: SKYVA

❄ ZIMNÁ VÝZVA S NTM ❄

Zaujali sme …

NTM Prešov má podcast! Nájdete nás na Spotify.

Bližšie informácie o zamyslení p. Katky Rohačkovej.


Čo je to NTM

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína.

O celoslovenskej kampani sa viac dozviete na stránke www.ntm.sk (nájdetu tu zoznam podujatí vrámci celého Slovenska; videá, články o manželstve; predstavenie témy tohto ročníka …).

Viete, že NTM 2020 bolo jubilejným 10-tym ročníkom NTM na Slovensku? A viete, že za týchto 10 rokov index rozvodovosti na Slovensku klesol o 17% (zo 48% v r.2009 na 31% v r.2018)?

Pozrite si rozhovor s dobrovoľníkmi NTM v archíve TV LUX, ako to vyzerá počas NTM v Prešove a Košiciach.

Aktualizované podmienky spracovania osobných údajov 23.01.2021.