Do fotosúťaže 2023 na tému Odkaz… sa tento rok prihlásilo celkom 45 fotografií. Podmienky však splnilo len 30 z nich. Ocenenia v kategóriach získali:

Cena predsedu PSK:

autor: Katarína Debnárová
Odkaz: Láska, úcta, porozumenie aj v chladnejších dňoch manželského života.... (55 rokov spolu)

Zdôvodnenie výberu fotografie p. Milana Majerského, PhD., predsedu PSK: “Bol to náročný výber, pretože všetky fotografie, ktoré do súťaže v tomto roku prišli, niesli v sebe silný odkaz a každá bola niečím výnimočná.

Rozhodne najsilnejší však vo mne zanechal záber manželov, ktorí stoja bok po boku, v dobrom aj v zlom a ako znie ich osobný odkaz, v láske, úcte a v porozumení aj tých najchladnejších dňoch, krásnych 55 rokov. Stoja pri strome zaľúbencov s nádherným úsmevom na perách a s láskou v očiach možno poznačení časom, prežitými rokmi, počas ktorých im osud do cesty priniesol určite aj mnoho prekážok, a aj po tých desiatkach rokoch z nich to zaľúbenie, úcta k druhému, spokojnosť a vrúcny cit doslova vyžarujú.

Táto fotografia a manželia, ktorých zachytáva, je pre mňa najlepším posilnením do ďalších dní a jednoznačným dôkazom, že pravá láska, ktorá ide ruka v ruke so vzájomným porozumením, odpúšťaním, pochopením a dôverou, všetko prekoná a navždy vydrží.

Autorovi fotografie, resp. manželom, ktorých snímka zachytáva, srdečne blahoželám k získaniu Ceny predsedu PSK v tomto ročníku súťaže. Nech sú im šťastie a osud vždy naklonené, nech sú zdraví, šťastní a jeden druhému neutíchajúcou oporou.”

Cena primátora mesta Prešov:

autor: Klaudia Kirschnerová
Odkaz: Ľúbezný odkaz do neba

Zdôvodnenie výberu fotografie p. Františka Oľhu, primátora mesta Prešov:

Ceny odbornej poroty:

1. cena odbornej poroty

autor: Štefan Kyjovský
Odkaz: Lásku bez kríža nenájdeš a kríž bez lásky neunesieš. Sv. Ján Pavol II. (+ druhý odkaz je na fotke)

2. cena odbornej poroty

autor: Klaudia Kirschnerová
Odkaz: Ľúbezný odkaz do neba

3. cena odbornej poroty

autor: Katarína Debnárová
Odkaz: Láska, úcta, porozumenie aj v chladnejších dňoch manželského života.... (55 rokov spolu)

4. cena odbornej poroty

autor: Antónia Fogašová
Odkaz: ODKAZom sviatosti manželstva je plniť ODKAZ 1Kor 13_4-8 a kráčať spolu pod ochranou Najvyššieho

Zdôvodnenie výberu fotografií manželov Jedlákovcov, odbornej poroty:

1. Miesto: Lásku bez kríža nenájdeš a kríž bez lásky neunesieš. (sv. Ján Pavol  II.) – toto je naša víťazná fotografia, kde sme našli hneď dva odkazy v jednom. Prvý odkaz je v názve “Lásku bez kríža nenájdeš a kríž bez lásky neunesieš”. Druhý odkaz drží táto nádherná rodina v rukách. Je navigáciou na 1. list apoštola Pavla Korinťanom, kapitola 13. Áno, našli sa v ňom, držia sa odkazu a pri výchove svojich štyroch detí stoja na pevných základoch vo viere v Krista.

2. Miesto: Ľúbezný odkaz do neba. – duša tejto ženy je zaodetá v láske, vo viere k Bohu, kde ODKAZOM sú modlitby za svoju životnú lásku. Tie sú zároveň prameňom jej terajšieho života a tým je sám Boh. Nech jej modlitby sú vyslyšané a nech sa so svojim najdrahším stretnú v nebi.

3. Miesto: Láska, úcta, porozumenie aj v chladnejších dňoch manželského života. – dvojici na fotografii prajeme veľa síl s láskou si vzájomne pomáhať a podržať jeden druhého aj vtedy, keď každý deň nebude pre nich slnečný. Nech sú ich dni zrelého veku prežité v pevnom zdraví s nevyhasínajúcou radosťou zo života. Oni sú ODKAZOM pre nás všetkých, že aj v chladnejších dňoch , t.j. po 55. rokoch života láska stále hreje.

4. Miesto: Tohto roku nedá nám neudeliť aj štvrté miesto. Dvojicu na tejto fotografii čaká postupný vývoj ako na prvých troch miestach. Názov fotografie: ODKAZom sviatosti manželstva je plniť ODKAZ 1kor 13.4-8 a kráčať spolu pod ochranou Najvyššieho. Ich vízia je jasná: Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemysli na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy, všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží. Láska nikdy nezanikne. Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie.

Dvojici na fotografii prajeme, aby mali to šťastie plniť odkaz, ktorý si vytýčili, lebo sú zatiaľ na začiatku, aby sa dožili potomstva, aby sa dožili jesene života, aby sa za seba navzájom modlili, ako symboly na predchádzajúcich fotografiách. Nech im Pán Boh pomáha.

Ceny sympatie
(podľa počtu like-ov na FB):

1. cena sympatie

OZNAM: Klaudia Kirschnerová, výherkyňa 1. miesta ceny sympatie sa rozhodla venovať poukaz na rodinné fotenie od fotografa Branislava Štefánika pani Lenke Daňkovej s fotografiou, ktorá nesie odkaz: Sila nádeje.

autor: Klaudia Kirschnerová
Odkaz: Ľúbezný odkaz do neba

2. cena sympatie

Sila nádeje
autor: Lenka Daňková
Odkaz: Sila nádeje

3. cena sympatie

Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá,... 1 Kor 13, 4-8
autor: Ľubomíra Jenčová
Odkaz: Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá,... 1 Kor 13, 4-8

4. cena sympatie

Lásku bez kríža nenájdeš a kríž bez lásky neunesieš. Sv. Ján Pavol II. (+ druhý odkaz je na fotke)
autor: Štefan Kyjovský
Odkaz: Lásku bez kríža nenájdeš a kríž bez lásky neunesieš. Sv. Ján Pavol II. (+ druhý odkaz je na fotke)

5. cena sympatie

autor: Mária Forgáčová
Odkaz: Nebojte sa byť bláznivou rodinou.

6. cena sympatie

Láska, úcta, porozumenie aj v chladnejších dňoch manželského života....( 55 rokov spolu )
autor: Katarína Debnárová
Odkaz: Láska, úcta, porozumenie aj v chladnejších dňoch manželského života.... (55 rokov spolu)

7. cena sympatie

Dokážeme všetko v Kristovi, ktorý nám dáva silu (Flp 4,13). Aj zvládnuť tieto naše _trojčatá_
autor: Miriam Nedzbalová
Odkaz: Dokážeme všetko v Kristovi, ktorý nám dáva silu (Flp 4,13). Aj zvládnuť tieto naše "trojčatá".

8. cena sympatie

Processed with VSCO with l4 preset
autor: Juraj Nestorík
Odkaz: Rodina - základná bunka spoločnosti.

9. cena sympatie

Jedno srdce v Božom objatí
autor: Peter Uličný
Odkaz: Jedno srdce v Božom objatí.

10. cena sympatie

Našim odkazom sú naše deti
autor: Alžbeta Sejková
Odkaz: Našim odkazom sú naše deti.

 

Téma:
Odkaz …

Trvanie súťaže:

Súťaž trvá od 10.02.2023 do 15.02.2023

Formát príspevkov:
Fotografia + jej názov vysvetľujúci tému

 

OZ Ži(vé) vzťahy v spolupráci s PSK v rámci Národného týždňa manželstva (NTM) vyhlasujú FOTOSÚŤAŽ na tému: “Odkaz…”. Zapojiť sa môžu všetci obyvatelia Prešovského kraja, ktorí manželstvo žijú, obdivujú, podporujú či plánujú.

Stačí poslať autorskú fotografiu, ktorá bude vyjadrovať túto tému spolu s názvom fotografie, ktorý vysvetlí “odkaz” témy registrovanej fotografie cez formulár (formulár bol dostupný do 15.02.2023).

Zapojíte sa tým do súťaže o krásne a hodnotné ceny, ukážete svetu vašu tvorivosť a podporíte NTM a iste i mnohé (manželské) páry, ku ktorým môže práve vaša fotka prehovoriť. Svoje foto príspevky môžete posielať od 10.02.2023 do 15.02.2023. V nedeľu, 19.02.2023, vyhlásime 15 výhercov v kategórii:  cena odbornej poroty, cena predsedu PSK, cena primátora mesta Prešov a cena sympatie (fotografia s najväčším počtom like-ov na FB). Zaslaná fotografia musí byť s minimálnym rozlíšením 3000px na dlhšej strane (návod na zistenie veľkosti fotografie) z dôvodu plánovanej putovnej výstavy z vybraných fotografií.

Všetky fotografie budú zverejnené v piatok 17.02.2023, kedy odštartujeme aj možnosť like-ovania na Facebook-u. Presné pravidlá fotosúťaže nájdete TU. Tak hľadajte, tvorte, foťte a posielajte! Tešíme sa! 

Podujatie prebieha pod záštitou predsedu PSK PaedDr. Milana Majerského, PhD., ktorému ďakujeme za podporu tejto myšlienky

A o čo vlastne súťažíte? No predsa o tieto zaujímavé ceny: o HLAVNÚ CENU – poukaz na rodinné fotenie od fotografa Branislava Štefánika, o tlač 3 kusov veľkoformátovej fotografie od Fotoexpres Prešov, o knihy “Radnica v Bardejove”, ktoré venovalo Šarišské múzeum v Bardejove, o balíček “Čas pre seba” od spoločnosti Fčola.sk, o šperk z dielne Mareka Husovského, o hand-made náušnice od Janky Pecuchovej, o poháre na víno a dve fľaše vína od spoločnosti CommercePK s.r.o., o knihu “S dobrou myšlienkou bližšie k Bohu” (autor Helena Borgašová) a s podpisom ilustrátorky Lucie Novotnej, o masívny drevený podnos na servírovanie a kovový podnos na servítky od manželov Leškových + handmade príbor z dielne BunnyMade, o poukaz na manželské sľuby na tabuľke a poukaz na svadobnú fotku na tabuľke z dielne Ancella.sk, o knihy občianskeho združenia Slniečkovo a o balíček prekvapení od manželov Berkových.

A to nie je všetko! Špeciálne cenu venuje primátor mesta Prešov a predseda Prešovského samosprávneho kraja.


logo_presov
svk-bocna verzia-cmyk