Romantická prechádzka s mobilom

V rámci Národného Týždňa Manželstva vám prinášame hru pre manželov, “Actionbound”. Actionbound je aplikácia, s ktorou si pripomenieme základné korene manželstva. Cieľom tejto hry je pri prechádzke vo svojom okolí viesť rozhovor s manželom/manželkou o zadanej úlohe, odpovedať na ňu (alebo zaslať fotografiu) a hlavne užiť si spoločný čas so svojou polovičkou. Ani jedna z týchto úloh nie je povinná, ale môže inšpirovať iné manželské páry. Hra končí 31.03.2022, takže máte dostatok času na jej prejdenie a splnenie úloh.

Ak sme vás zaujali a chcete sa so svojou polovičkou zapojiť, výborne! Je to úplne jednoduché!

1. Najprv si musíte stiahnuť a nainštalovať aplikáciu Actionbound do svojho smartfónu. Aplikáciu nájdete v App Store aj Google Play, prípadne len naskenujte tento QR kód, pre jej vyhľadanie. Aplikácia je dostupná zadarmo, bez poplatkov.

2. Po nainštalovaní a spustení aplikácie sa vám zobrazí úvodná obrazovka:

3. Vyberiete si možnosť nájsť Bound pomocou QR kódu. Po kliknutí sa vám zobrazí čítačka a naskenujete tento QR kód 👇. Vyhľadať Bound môžete aj prvou možnosťou “Nájsť Bound”, kde zadáte do vyhľadávania “NTM2022“.


Bound: NTM2022

 

4. Kliknite na štart a začíname! Čakajú na vás úlohy a zamyslenia.

5. Nie je nutné prejsť hru naraz. Môžete si ju pozastaviť a dokončiť v iný deň. (Pri úlohe v pravom hornom rohu kliknite na menu (tri čiarky) a vyberte “Prerušiť Bound”. Po znovu otvorení aplikácie a vyhľadaní Boundu (bod. č. 3) budete môcť pokračovať tam, kde ste prestali.

Prajeme Vám príjemnú spoločnú cestu.

Vaše NTM Prešov.

Hlavný organizátor

 

Výstava fotografií

Výstava víťazných fotografií z fotosúťaže  manželských príbehov 2022 bude v priestoroch Podduklianskeho osvetového strediska vo Svidníku v termíne 15.08.2022 – 30.09.2022

 Všetky informácie nájdete TU.

Pieseň “Ktosi ma volá” bola zložená a venovanú špeciálne pre Národný týždeň manželstva .

Autor: SKYVA

❄ ZIMNÁ VÝZVA S NTM ❄

Zaujali sme …

NTM Prešov má podcast! Nájdete nás na Spotify.

Bližšie informácie o zamyslení p. Katky Rohačkovej.


Čo je to NTM

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína.

O celoslovenskej kampani sa viac dozviete na stránke www.ntm.sk (nájdetu tu zoznam podujatí vrámci celého Slovenska; videá, články o manželstve; predstavenie témy tohto ročníka …).

Viete, že NTM 2020 bolo jubilejným 10-tym ročníkom NTM na Slovensku? A viete, že za týchto 10 rokov index rozvodovosti na Slovensku klesol o 17% (zo 48% v r.2009 na 31% v r.2018)?

Pozrite si rozhovor s dobrovoľníkmi NTM v archíve TV LUX, ako to vyzerá počas NTM v Prešove a Košiciach.

Aktualizované podmienky spracovania osobných údajov 23.01.2021.