TÉMA 2019: HRÁME SPOLU!

Život je niekedy ťažký. Dokonca príliš ťažký pre jedného. Aj preto je fajn, že v manželstve sú na všetko dvaja. Keď jeden už nevládze, druhý práve vtedy zatiahne… a v lepšom prípade ešte aj ponúkne svoje rameno, o ktoré sa ten prvý môže oprieť. Takto ľahšie preplávajú aj náročnými situáciami. Čo však vtedy, keď už sú obaja takí unavení alebo preťažení, že si nie sú istí, či je možné oprieť sa o toho druhého?

 
Odborníci radia, že na uvoľnenie stresu v záťažových situáciách dobre pôsobí, keď úplne vypneme z toho, čomu sa aktuálne venujeme a svoju pozornosť upriamime na niečo iné, ideálne príjemné. Niekto má rád umenie, iný zasa šport či pohyb, no a ďalší možno rád len tak posedí pri kávičke či pohári vínka… A čo tak zahrať sa? Hranie pôsobí uvoľňujúco, užijeme si pri tom kopec zábavy a dočerpáme chýbajúcu energiu.


Hry a hranie môže mať rôzne podoby. Inšpirácie pre manželov: hráme si spolu na hudobné nástroje; hráme spolu tenis, bedminton, volejbal, hráme spoločenské hry; hráme sa spolu v spálni, hráme sa na detektívov, objaviteľov, … Pri hre potrebujeme hrať fér, inak to nie je hra, ale podvod. Ako manželia sme spoluhráči. A ako spoluhráči HRÁME SPOLU

 

Vladimír Sochor, národný koordinátor NTM


 
Viac info na a celý článok na ntm.sk

 

PODPOROVATELIA NTM v Prešove 2019:

Podujatie Národný týždeň manželstva 2019 v Prešove prebiehal pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského, ktorým za udelenie záštity a podporu tejto myšlienky ďakujeme. 

Ďakujeme mestu Prešov za podporu podujatia Národný týždeň manželstva 2019 v Prešove dotáciou vo výške 933 €.

logo_presov
psk-logo

Rovnako vďaka patrí našim spolupracovníkom: Arcidiecézne centrum pre rodinu, o.z. Ži(vé) vzťahy, o.z. Naruby a zoom it.

 

Ďakujeme aj ďalším naším partnerom, ktorí nám akokoľvek pomohli pri organizovaní podujatí, poskytnutím zľavy pre manželov, alebo cien do súťaží.

Ďakujeme aj tým, ktorých prácu a podporu na prvý pohľad nebolo vidieť a tiež Pánu Bohu, bez ktorého by to skrátka nešlo.