Fotosúťaž manželských príbehov

1. miesto  – Klaudia Kirschnerová

Ľúbezný príbeh

Manželstvo. O čom by malo byť a hlavne aké by malo byť? Hovorí sa, že v dnešnej dobe je malo vzťahov, ktoré vydržia, ale podľa mňa to nie je pravda. Ono to tu bolo vždy, len predtým nebola taká sloboda. Aby vzťah fungoval, treba doňho dať celé srdce. Treba vedieť pristúpiť na kompromis, tolerovať chyby toho druhého a hlavne komunikovať. Je potrebné aby si ľudia rozumeli v prvý rok rovnako ako po 55 rokoch. Ako moja babka a dedko. Nečakajte nejaký príbeh z romantického filmu. Babka s dedkom sa vzali dosť neskoro na danú dobu. Starý rodičia vychovali šesť deti zo siedmych a spolu ich viedli. Spolu ich viedli ku skromnosti a aby si vážili aj to malo čo sa im ich rodičia snažili dať. Keď dvaja ľudia nemajú skoro nič, ale zároveň majú všetko lebo majú seba, svoju lásku. A z tej jednoduchej, skromnej lásky vznikne milujúca rodina.

2. miesto – Karina Kaľatová

Navždy…

3. miesto – Vladimír Krivák

Nádej

Nezáleží na tom, ako situácia v tvojom manželstve vyzerá alebo ako stratené sa všetko zdá. Stále je tu nádej.

Viac informácii o výstave fotografií z fotosúťaže nájdete TU.

Téma:
Náš manželský príbeh

Trvanie súťaže:
Súťaž trvá od 01.01.2020 do 31.01.2020.

Zmiešaný formát príspevkov:
Textovo – obrázkový (príbeh + fotografia)

Podmienky súťaže:

Aby bol účastník zaradený do súťaže, je potrebné poslať fotografiu a text spoločne ako jeden celok, ktorý bude vyjadrovať tému súťaže: “Náš manželský príbeh”.

Môže to byť prerozprávanie celého manželského príbehu alebo zachytenie radostnej udalosti, zážitku, spoločného úspechu, zvládnutie životnej skúšky, či nadobudnutie skúsenosti.

Účastník súťaže si tiež môže vybrať, či nechá viac prehovoriť fotografiu alebo slová – buď  “náš príbeh” porozpráva fotografia a v popise postačí pár slov, alebo sa manželský príbeh zobrazí cez text a fotografia dotvorí želaný dojem.

Minimálny počet slov ku fotografii: 1
Maximálny počet slov ku fotografii: 150

Veľkosť a rozlíšenie fotografie: maximálna veľkosť do 5 MB s minimálnym rozlíšením 3000px na dlhšej strane (návod na zistenie veľkosti fotografie).

Samotný súťažiaci nemusí hovoriť svoj vlastný príbeh, môže tlmočiť príbeh manželstva, ktoré ho inšpirovalo či povzbudilo (príbeh manželstva svojich rodičov, starých rodičov, priateľov). Aj v tomto prípade je potrebné doložiť autorskú fotografiu vytvorenú účastníkom súťaže (nemusí ísť nevyhnutne o fotografiu páru, o ktorom hovorí príbeh. Ak však o takú fotografiu pôjde, tak len so súhlasom zobrazených osôb podľa smerníc GDPR). Tiež je potrebné, aby sa v texte príbehu nepoužívali mená a iné osobné údaje tretích osôb podľa smerníc GDPR.

Ceny:

 • rodinný pobyt na dve noci pre dve dospelé osoby + deti v penzióne Tri koruny v Pieninách s raňajkami
 • romantická noc v DeLuxe izbe v ANTONIO – Pension & Café, Prešov
 • digitálna maľba – charakterové postavičky podľa foto (viď ukážky)
 • wellness pobyt pre manželov v relaxačnom centre Kryštál + balíček kozmetiky
 • darčekový poukaz na exteriérové mini fotenie od Danali foto – rodinná fotografia
 • hodnotné knihy
 • bonboniéra belgickej čokolády od ART CHOCO
 • vstupenky do vybraných kultúrnych organizácií v pôsobnosti PSK
 • darčekový poukaz na horúcu čokoládu pre manželov v Čukoláde
 • balíček dekoratívnych predmetov od kvetinárstva Aurora
 • spomienkovník od Handmade chvíľka – Jarka Ef
 • darčekové balenie Caffe Trieste
 • darčeková poukážka na konzum v Mariannus pub and café
 • a iné

Hlavní sponzori:

Hlavný organizátor

 

Výstava fotografií

Výstava víťazných fotografií z fotosúťaže manželských príbehov bude v priestoroch Krajského múzea v Prešove do 22.03.2020. Všetky informácie nájdete TU.

Čo je to NTM

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína.

O celoslovenskej kampani sa viac dozviete na stránke www.ntm.sk (nájdetu tu zoznam podujatí vrámci celého Slovenska; videá, články o manželstve; predstavenie témy tohto ročníka …).

Viete, že NTM 2020 je jubilejným 10-tym ročníkom NTM na Slovensku? A viete, že za týchto 10 rokov index rozvodovosti na Slovensku klesol o 17% (zo 48% v r.2009 na 31% v r.2018)?

Pozrite si rozhovor s dobrovoľníkmi NTM v archíve TV LUX, ako to vyzerá počas NTM v Prešove a Košiciach.

NTM 10 rokov na Slovensku

OZNAM

HĽADÁME POSILY DO TÍMU!

Koordinačný tím NTM Prešov oznamuje, že s otvorenou náručou prijíma do svojich radov nových členov. Podmienkou je ochota priložiť ruku k dielu podpory manželstiev v našom meste (kraji).

Ak máte chuť nakuknúť za oponu príprav NTM v Prešove, či akokoľvek podporiť myšlienku NTM vo vašom okolí prosím napíšte nám na ntmpresov@gmail.com, alebo kontaktujte nás na Facebooku.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás!