Do fotosúťaže 2024 na tému Vitamíny pre vzťah, sa tento rok prihlásilo celkom 22 fotografií. Podmienky však splnilo len 16 z nich. Ocenenia v kategóriach získali:

Cena predsedu PSK:

autor: Štefan Kyjovský
Odkaz: Rodina - mAma, oCko, Deti

Zdôvodnenie výberu fotografie p. Milana Majerského, PhD., predsedu PSK:Cenu predsedu PSK v rámci Fotosúťaže NTM 2024 som sa napokon rozhodol udeliť fotografii mladej šesťčlennej rodiny, ktorá nesie názov Rodina – mAma, oCko, Deti.

Vitamíny a posila pre vzťah a rodinu, aby bola stabilným a bezpečným prístavom pre všetkých jej členov, môžu byť rôzne. Rozhodne je to vzájomná úcta, pokora a tolerancia, ktoré majú byť nedobytnou hradbou, neochvejná dôvera a nikdy neslabnúca láska. Sú to roky spoločnej cesty, ktoré nás posilňujú, záujmy, ktoré nás spájajú, skúsenosti a poznatky, ktoré spoločne nadobudneme. A viera, ktorá je našou duchovnou posilou. 

Sú to však aj ústupky, aby sme druhému neublížili, pochopenie v slabých a náročných chvíľach, súcit v trápení a bolesti i radosť z úspechov. Ale sú to najmä ľudia, ktorí vzťah a rodinu budujú a každý člen je jej jedinečný diel, vďaka čomu tvoria originálny a nenapodobiteľný celok. Sú to muž – otec, žena – matka a deti, ktoré sú jednak vitamínmi aj tým správnym korením. Títo všetci sú tými, bez ktorých by vzťah a rodina neboli.

Táto fotografia a rodina, ktorú zachytáva, je pre mňa veľkou nádejou do budúcnosti a posilnením do ďalších dní. Vyvoláva vo mne lásku, radosť aj obdiv, je odzrkadlením viery a dôkazom, že túžba mať veľkú rodinu medzi nami stále je. 

Autorovi fotografie, resp. rodine srdečne blahoželám k získaniu Ceny predsedu PSK v tomto ročníku súťaže.  Prajem im, nech je ich rodina vždy pevná a nechýba v nej láska, radosť a pochopenie. Nech sú im šťastie a osud stále naklonené a nech sú všetci zdraví.

Cena primátora mesta Prešov:

autor: Zdenko Debnár
Odkaz: Prekvapenie? Spomienka na ich svadobný deň /smaragdová svadba./

Zdôvodnenie výberu fotografie p. Františka Oľhu, primátora mesta Prešov:

Ceny odbornej poroty:

1. cena odbornej poroty

autor: Mária Šalamunová
Odkaz: Najdolezitejsie pre nas vztah su vitaminy S-P-O-L-U: Spolocny cas Pocuvanie Objatie Laska Usmev

2. cena odbornej poroty

autor: Klaudia Kirschner Valigurská
Odkaz: Spoločný čas = vitamín lásky, ktorá ukotví spoločne vybudované zrnko viery v štastný život

3. cena odbornej poroty

autor: Zdenko Debnár
Odkaz: Prekvapenie? Spomienka na ich svadobný deň /smaragdová svadba./

Zdôvodnenie výberu fotografií manželov Jedlákovcov, odbornej poroty:

Tak ako každý rok, aj teraz sme sa zamerali menej na kvalitu fotografií, ale viac na obsah a splnenie danej témy: “Vitamíny pre vzťah”. Všetky zábery vystihovali lásku v tom, ako robíme šťastného toho, koho milujeme. Navzájom darované šťastie si zabezpečujeme symbolickým vitamínom lásky. 

1. Miesto: Vitamíny pre vzťah S-P-O-L-U – Víťazná fotografia je pre nás symbolom krásy, mladosti a potomstva ako budúcnosti našej krajiny. Na zábere vnímame živý príbeh lásky. Mladá rodinka spojená okúzľujúcim bozkom pociťuje hĺbku rodinného puta. Žena s láskou drží v rukách ich bábätko, zatiaľ čo okolitá príroda dotvára atmosféru harmónie a pokojného šťastia. Ten obraz neuchopiteľne zachytáva vitamín lásky, rozkvitnutý v ich spojení a zároveň v nás povzbudzujúci pocit tepla, radosti a súdržnosti rodiny. 

2. Miesto: Spoločný čas = vitamín lásky – Na zábere vidíme krásny okamih manželskej lásky. Dotýkajú sa bozkom na čelo, ich spojenie je symbolom vernosti a hlbokého puta, zatiaľ čo ich držanie za rameno a ruku vyjadruje silu spoločnej cesty životom. Fotografia odzrkadľuje výživu vzťahu podobnú vitamínom lásky, ktoré posilňujú a upevňujú ich manželský zväzok.

3. Miesto: Smaragdová svadba – Tak toto je pomyselný spomienkový obraz svadobného dňa. Tento krásny záber nám pripomína, že vzťah týchto úžasných ľudí, je ako vitamín lásky, posilňujúci ich manželstvo a dodávajúci im vitalitu počas dlhých rokov.

 
Príbehy manželov na všetkých troch umiestneniach nech sú pre nás vzorom a motiváciou pre harmonickú rodinu a šťastnú budúcnosť. Ďakujeme, že sme mohli byť súčasťou “Národného týždňa manželstva” a že sme mohli prispieť k naplneniu cieľov tejto celospoločenskej akcie.

Ceny sympatie
(podľa počtu like-ov na FB):

1. cena sympatie

autor: Klaudia Kirschner Valigurská
Odkaz: Spoločný čas = vitamín lásky, ktorá ukotví spoločne vybudované zrnko viery v štastný život

2. cena sympatie

autor: Zdenko Debnár
Odkaz: Prekvapenie? Spomienka na ich svadobný deň /smaragdová svadba./

3. cena sympatie

autor: Jana Angelovičová
Odkaz: Vďaka strmým chodníkom sa v manželstve približujeme k Bohu a tak čerpáme jeho lásku z výšin.

4. cena sympatie

autor: Zuzana Pellová
Odkaz: Krok ku kroku, vždy bok po boku... (4. 2. 2023)

5. cena sympatie

autor: Zuzana Kyjovská
Odkaz: vzájomná úCta, oBeta, komuniKácia, vErnosť, spoločný čAs, moDlitba, viEra, dEti, sny A túžby, Láska

6. cena sympatie

autor: Jana Senajová
Odkaz: B(oh)-komplex multi potrebný na budovanie a posilnenie vzťahov

7. cena sympatie

autor: Mária Šalamunová
Odkaz: Najdolezitejsie pre nas vztah su vitaminy S-P-O-L-U: Spolocny cas Pocuvanie Objatie Laska Usmev

8. cena sympatie

autor: Štefan Kyjovský
Odkaz: Rodina - mAma, oCko, Deti

9. cena sympatie

autor: Lucia Koščáková
Odkaz: Naj vitamínom je pre nás spoločný čas.

10. cena sympatie

autor: Zuzana Alexovičová
Odkaz: Božia láska = vitamín aj liek

 

Téma:
Vitamíny pre vzťah

Trvanie súťaže:

Súťaž trvá od 09.02.2024 do 14.02.2024

Formát príspevkov:
Fotografia + jej názov vysvetľujúci tému

 

 

OZ Ži(vé) vzťahy v spolupráci s PSK v rámci Národného týždňa manželstva (NTM) vyhlasujú FOTOSÚŤAŽ na tému: “Vitamíny pre vzťah…”. Zapojiť sa môžu všetci obyvatelia Prešovského kraja, ktorí manželstvo žijú, obdivujú, podporujú či plánujú.

Stačí poslať autorskú fotografiu, ktorá bude vyjadrovať túto tému spolu s názvom fotografie, ktorý vysvetlí “odkaz” témy registrovanej fotografie cez formulár (formulár bol dostupný do 14.02.2024).

Zapojíte sa tým do súťaže o krásne a hodnotné 6ceny, ukážete svetu vašu tvorivosť a podporíte NTM a iste i mnohé (manželské) páry, ku ktorým môže práve vaša fotka prehovoriť. Svoje foto príspevky môžete posielať od 09.02.2024 do 14.02.2024. V nedeľu, 18.02.2024, vyhlásime výhercov v kategórii:  cena odbornej poroty, cena predsedu PSK, cena primátora mesta Prešov a cena sympatie (fotografia s najväčším počtom like-ov na FB). Zaslaná fotografia musí byť s minimálnym rozlíšením 3000px na dlhšej strane (návod na zistenie veľkosti fotografie) z dôvodu plánovanej putovnej výstavy z vybraných fotografií.

Všetky fotografie budú zverejnené v piatok 16.02.2024, kedy odštartujeme aj možnosť like-ovania na Facebook-u. Tak hľadajte, tvorte, foťte a posielajte! Tešíme sa! 

Podujatie prebieha pod záštitou predsedu PSK PaedDr. Milana Majerského, PhD., ktorému ďakujeme za podporu tejto myšlienky.

Presné pravidlá fotosúťaže nájdete TU.

 A o čo vlastne súťažíte? No predsa o tieto zaujímavé ceny: o HLAVNÚ CENU – poukaz na rodinné fotenie od fotografa Branislava Štefánika, o tlač 3 kusov veľkoformátovej fotografie od Fotoexpres Prešov, o knihy “Radnica v Bardejove”, ktoré venovalo Šarišské múzeum v Bardejove, o balíček “Čas pre seba” od spoločnosti Fčola.sk, o šperk z dielne Mareka Husovského, o hand-made náušnice od Janky Pecuchovej, o poháre na víno a dve fľaše vína od spoločnosti CommercePK s.r.o., o knihu “S dobrou myšlienkou bližšie k Bohu” (autor Helena Borgašová) a s podpisom ilustrátorky Lucie Novotnej, o masívny drevený podnos na servírovanie a kovový podnos na servítky od manželov Leškových + handmade príbor z dielne BunnyMade, o poukaz na manželské sľuby na tabuľke a poukaz na svadobnú fotku na tabuľke z dielne Ancella.sk, o knihy občianskeho združenia Slniečkovo a o balíček prekvapení od manželov Berkových.

A to nie je všetko! Špeciálne cenu venuje primátor mesta Prešov a predseda Prešovského samosprávneho kraja.


logo_presov
svk-bocna verzia-cmyk