Národný týždeň manželstva Prešov 2020

Národný týždeň manželstva oslavuje na Slovensku 10. ročník v téme – Náš príbeh

 

NTM 2020 skončil v nedeľu 16.02.2020. Ďakujeme všetkým zúčastnením manželom na našich akciách. Bez Vašej prítomnosti, by to nemalo zmysel. Preto si dovoľujeme Vás požiadať o vypĺnenie spätnej väzby, aby nasledujúci ročník mohol byť zas o niečo lepší.

Ďakujeme.

Každé manželstvo je jedinečné a každá dvojica si píše svoj vlastný neopakovateľný príbeh, ktorý začal spojením dvoch sŕdc. Najbližší ročník NTM vytvára príležitosť zastaviť sa, aby sme si pripomenuli našu spoločnú históriu: Ako náš príbeh začal, čo sme spolu dosiahli, ako sme prekonali náročné obdobia, čo nás na našom vzťahu baví, aké hodnoty nesieme… Tiež nás motivuje k vďačnosti za náš vzťah a za človeka, s ktorým príbeh tvoríme. No a nakoniec nám pripomína, že budúce kapitoly nášho príbehu píšeme už dnes.

Rovnako ako jednotlivé manželstvá, NTM na Slovensku má tiež svoj príbeh: 

V relácii Doma je doma na TV LUX bola hosťom spolu s manželom jedna z členiek tímu NTM PO. V archíve TV LUX si môžete pozrieť rozhovor na tému o možnosti ako posilniť manželstvo a aj o NTM.

Ponuka partnerov NTM:

Ak sa chcete naučiť novým zručnostiam pre vzťah či lepšie porozumieť svojmu partnerovi, zapíšte sa do online kurzu “Spokojné manželstvo”, špeciálne vytvoreného “Digitálnymi stratégiami” práve pre NTM 2020. Alebo obdarujte svojho manželského partnera jarným víkendom vo dvojici. Nezisková organizácia Naše manželstvo ponúka Motivačný víkend pre posilnenie blízkosti v manželstve a občianske združenie YWAM Zážitkový víkend pre páry, ktoré chcú prehĺbiť vzájomné priateľstvo.

Veríme, že NTM 2020 využijete, aby ste do vášho manželského príbehu napísali ďalšiu nezabudnuteľnú kapitolu!

Hlavný organizátor

 

Výstava fotografií

Výstava víťazných fotografií z fotosúťaže  manželských príbehov 2022 bude v priestoroch Podtatranského osvetového strediska v Poprade v termíne 20.05.2022 – 30.06.2022. Všetky informácie nájdete TU.

Pieseň “Ktosi ma volá” bola zložená a venovanú špeciálne pre Národný týždeň manželstva .

Autor: SKYVA

❄ ZIMNÁ VÝZVA S NTM ❄

Zaujali sme …

NTM Prešov má podcast! Nájdete nás na Spotify.

Bližšie informácie o zamyslení p. Katky Rohačkovej.


Čo je to NTM

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína.

O celoslovenskej kampani sa viac dozviete na stránke www.ntm.sk (nájdetu tu zoznam podujatí vrámci celého Slovenska; videá, články o manželstve; predstavenie témy tohto ročníka …).

Viete, že NTM 2020 bolo jubilejným 10-tym ročníkom NTM na Slovensku? A viete, že za týchto 10 rokov index rozvodovosti na Slovensku klesol o 17% (zo 48% v r.2009 na 31% v r.2018)?

Pozrite si rozhovor s dobrovoľníkmi NTM v archíve TV LUX, ako to vyzerá počas NTM v Prešove a Košiciach.

Aktualizované podmienky spracovania osobných údajov 23.01.2021.